Padangų paieška Dealer Finder

Sukibimas su šlapia kelio danga

Svarbiausia – padangos turi būti saugios bet kokiomis sąlygomis Sukibimas su šlapia kelio danga yra viena iš svarbiausių padangų savybių.

Tačiau geresnis sukibimas su šlapia kelio danga ir mažesnis pasipriešinimas riedėjimui dažnai yra prieštaringi tikslai, kurių siekiant visada tenka eiti į kompromisą efektyvumo atžvilgiu. Naujosios ženklinimo taisyklės pirkėjams padės pasirinkti pageidaujamą efektyvumą.

Etiketėje bus pateikta 7 klasių skalė, kur A klasės padangos pasižymi geriausiu sukibimu su šlapia kelio danga, o G klasės padangos – silpniausiu.

D klasė netaikoma keleiviniams automobiliams. Šiuo atveju visos padangos, neatitinkančios C klasės, klasifikuojamos kaip E klasės padangos. Šiems automobiliams netaikoma sukibimo su šlapia kelio danga G klasė, todėl mažiausia yra F klasė.

Avarijos atveju gali būti lemtingi vos keli metrai. Iki galo nuspaudus lengvojo automobilio stabdžius važiuojant 80 km per val. greičiu, A klasės padangos užtikrins 18 metrų trumpesnį stabdymo kelią nei F klasės padangos.**

** Įvertinta pagal EB reglamente 1222/2009 pateiktus bandymų reikalavimus. Stabdymo kelias gali priklausyti nuo važiavimo sąlygų ir kitų įtaką darančių veiksnių. 

Čia pateiktos ženklinimo vertės yra tik iliustracinio pobūdžio. Ženklinimas gali skirtis pagal padangų modelį ir dydį.

Degalų vartojimo efektyvumas
Išorinis triukšmas